Panele

Panele to łatwy i niedrogi sposób na wykończenie podłogi. Szeroka gama wzorów i kolorów pozwoli na wybranie idealnych do każdego pomieszczenia. Szybkość montażu sprawia, że panele to obecnie najpopularniejszy materiał na podłogę. 

Panele winylowe

Panele winylowe są coraz bardziej popularne i nie ma się co dziwić, ponieważ posiadają bardzo dużo zalet.  Przede wszystkim posiadają dużą ilość wzorów i kolorów. Pozwala to na wybranie każdego koloru drewna i każdej struktury tak, aby jak najlepiej pasowały do całości wnętrza. Jasny dąb, ciemne drewno czy beton – wzorów i kolorów jest bardzo dużo. Kolejną zaletą paneli winylowych jest możliwość montażu ich zarówno na ogrzewaniu podłogowym jak i strefie mokrej – w łazienkach. Jest to duży plus jeśli planują Państwo takie same podłogi w całym domu. Jeśli takie panele zostaną przyklejone to nie pozostawiają efektu stukania kiedy przechodzimy po nich. Są one również odporne na uderzenia. Gdyby jednak, któryś panel po latach się uszkodził można go z łatwością wymienić. Warto zaznaczyć, że panele winylowe są również antypoślizgowe, antystatyczne i łatwo je wyczyścić.

Przykładowe wzory

Panele laminowane

Panele laminowane to szybka forma wykończenia podłogi. Panele te zrobione są z płyty drewnopodobnej, pokrytej warstwą laminatu, imitującego drewno. Panel dodatkowo zabezpieczony jest powłokami odpornymi na ścieranie i działanie wody. Standardowe grubości to 6,7,8,9 oraz 12mm. Im panel grubszy tym podłoga bardziej trwała. Panele laminowane są odporne na zarysowania, uderzenia oraz promieniowanie UV. Dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach. Producenci dbają, żeby panele w jak największym stopniu odwzorowywały naturalne drewno. Niektóre z nich posiadają nawet warstwę imitującą słoje. Mogą także imitować płytki ceramiczne czy kamień. Podczas zakupu paneli, warto od razu dobrać do nich odpowiednie listwy wykończeniowe. Jeżeli zależy Państwu na czasie i chcą Państwo sprawnie i szybko zamontować podłogę panele laminowanie sprawdzą się idealnie.

Przykładowe wzory

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media