Druki

Nadruk można spotkać na różnych rodzajach materiałów. Skupimy się nie na omówieniu poszczególnych tkanin, a raczej podzielimy je ze względu na rodzaje wzorów

Wzory kwiatowe

Najczęściej kojarzą się z nadrukami na bawełnie, ale nie brak ich na innych tkaninach. Można użyć je w salonie, kuchni, jadalni a nawet sypialni, nadając wnętrzu sielski i romantyczny nastrój. Sprawdzą się we wnętrzach klasycznych jak również w stylu prowansalskim, shabby chick czy skandynawskim.

Motywy roślinne

Możemy bawić się nimi niemal w każdym pomieszczeniu, pamiętając jednak o umiarze. Soczyste i mocne kolory będą się dobrze prezentowały w towarzystwie stonowanych mebli, ścian i dodatków. Motywy roślinne sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych i loftowych.

Wzory geometryczne

Odpowiednio dobrane i skomponowane formy geometryczne mogą sprawdzić się w każdym pomieszczeniu Twojego domu. Wzory geometryczne wydają się być nieśmiertelne. Trafnie dobrany wzór i kolor w niezbyt dużej ilości świetnie sprawdzi się na poduszkach czy zasłonach.

Wzory nowoczesne

Przyporządkowaliśmy do tej kategorii pozostałe wzory warte uwagi, a kojarzące nam się z nowoczesnością. Często są bardzo odważne, czasem ekstrawaganckie, zwykle nasycone zdecydowanymi kolorami. Wnętrze powinno być bardzo stonowane i stanowić dla nich jedynie tło. Mogą spektakularnie odmienić nasze mieszkanie, czasami wystarczy użyć tylko kilku ozdobnych poduch. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością takiego wzoru.

Wzory tradycyjne

W tej grupie prezentujemy bardzo szeroki wachlarz różnych wzorów, od tradycyjnych ludowych po bardziej orientalne. Jak przy każdej wzorzystej tkaninie obowiązuje tu zasada umiaru.

Wzory zwierzęce

Motywy zwierzęce to bardzo dobry pomysł, jeżeli nie przesadzimy z ich ilością. Odważne i wyraziste printy, takie jak zebra czy panterka powinny stanowić jedynie uzupełnienie aranżacji. Planując wystrój wnętrza powinniśmy zdecydować się na jeden motyw przewodni, tak by był on dopasowany do reszty wnętrza, uważając, aby nie było go za dużo. Ważne jest, aby nie łączyć ze sobą przypadkowych, nie pasujących do siebie elementów i wzorów, by nasze wnętrze nie wyglądało tandetnie i kiczowato.

Wzory dziecięce

Coś dla naszych maluchów. Słodkie wzory w pastelowych kolorach poprawią nastrój każdemu, a najmłodszym zapewnią ciepłe wspomnienia w dorosłym życiu.

Wzory świąteczne

Tkaniny dekoracyjne w świątecznym wydaniu stają się coraz bardziej popularne. Dają nam szerokie możliwości stworzenia spójnej dekoracji świątecznej wnętrza. Możemy z nich uszyć pasujące do siebie obrusy, serwety, poszewki a nawet zasłony, wprowadzając w ten sposób magię świąt. Nasz salon stara się mieć zawsze w swojej ofercie szeroki wybór różnych wzorów, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media