ROLETY RZYMSKIE KLASYCZNE

Rolety rzymskie klasyczne niewątpliwie łączą w sobie funkcjonalność rolet tekstylnych z dekoracyjnym charakterem zasłon. Taka osłona okna wykorzystuje zarówno tkaniny dekoracyjne jak i firanowe, które po pociągnięciu za sznureczek złożą się w harmonijkę tworząc uporządkowane fałdy. Zwykle są wzmocnione plastikowymi lub metalowymi szprosami (fiszbinami) wszytymi z przodu lub tyłu tkaniny, dzięki którym materiał złoży się w równoległe zakładki.

ROLETY RZYMSKIE KLASYCZNE - PODZIAŁ

Rolety rzymskie klasyczne to różnorodność barw, wzorów, deseni oraz stopnia przejrzystości. Zasadniczo rolety rzymskie klasyczne możemy podzielić na:

ROLETY RZYMSKIE KLASYCZNE W formie zasłon

Roleta rzymska zasłonowa wykonana jest z kryjącej tkaniny, łączy w sobie piękno zasłon z funkcją rolet tekstylnych. Różni się od pozostałych rolet przede wszystkim sposobem układania tkaniny podczas unoszenia. Nie nawija się ona na rolkę, jak ma to miejsce w przypadku rolet gładkich czy typu dzień i noc. Tkanina składa się w harmonijkę tworząc uporządkowane i równoległe fałdki.

Rolety z tkanin zasłonowych spełniają funkcję zarówno dekoracyjną jak i zasłaniającą. W dzień zwykle są uniesione wysoko pozostawiając odsłonięty widok zza okna, natomiast nocą są opuszczane zapewniając domownikom poczucie intymności i prywatności. Swym charakterem ocieplają wnętrze nadając mu jednocześnie nowoczesny design. Mogą być stosowane solo lub w połączeniu z zasłonami.

Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest ogromna różnorodność tkanin, jakie klient ma do wyboru w naszym salonie od monochromatycznych do bardzo wzorzystych jak również od subtelnych i gładkich po grube z wyraźnymi strukturami. Daje to ogromne możliwości w aranżacji wnętrza, gdyż te same tkaniny możemy wykorzystać również na zasłony, ozdobne poduchy, narzuty, obrazy czy pokrowce. Nasza wyobraźnia ma tutaj nieograniczone możliwości.

Rolety rzymskie nadają się do każdego pomieszczenia ale szczególnie polecamy je do kuchni ponieważ:

Na roletach można zastosować prawie wszystkie tkaniny dekoracyjne dostępne w naszym salonie zarówno zasłonowe jak i obiciowe. Dzięki temu możemy wspólnie stworzyć na indywidualne zamówienie niepowtarzalne zestawienie rolet, narzut, poszewek lub innych dodatków. Chętnie doradzimy w doborze tkanin, uszyjemy, wyjaśnimy jak wymierzyć rolety lub umówimy się na darmowy (powyżej trzech okien) pomiar w Państwa domu.

ROLETY RZYMSKIE KLASYCZNE W formie firan

Roleta rzymska firanowa wykonana jest z transparentnej tkaniny, łączy w sobie piękno firany z funkcją rolet tekstylnych. Charakteryzuje się specyficznym sposobem układania tkaniny podczas unoszenia. Jak wszystkie rolety rzymskie nie nawija się ona na rolkę, lecz składa się w harmonijkę tworząc uporządkowane fałdki.

Poziom zasłonięcia zależy od materiału, który wybierzemy. Możemy wybrać przejrzystą gładką mgiełkę lub mocno kryjącą wzorzystą firankę. Możliwości jest naprawdę wiele. Na roletach sprawdzą się zarówno firany całkowicie gładkie jak i te z wzorami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór tkanin jest ogromny i spełni oczekiwania każdego. Chętnie doradzimy w doborze, uszyjemy, wyjaśnimy jak wymierzyć rolety lub umówimy się na darmowy (powyżej trzech okien) pomiar w Państwa domu.

Rolety z tkanin firanowych spełniają funkcję przede wszystkim dekoracyjną i lekko przysłaniającą. Swym charakterem ocieplają wnętrze nadając mu jednocześnie nowoczesny design. Zwykle unosimy je lekko nad parapet pozostawiając podciągniętą jedną lub dwie fałdki. Tak ułożone prezentują się niezwykle atrakcyjnie zapewniając domownikom pewien poziom prywatności. Decydując się na rolety z tkanin firanowych- transparentnych musimy liczyć się z tym, że po zmierzchu, przy zapalonym świetle wnętrze domu będzie widoczne z zewnątrz.

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media