Rolety tekstylne gładkie
Rolety tekstylne gładkie

Rolety gładkie

Rolety gładkie tekstylne to tradycyjne, wygodne i proste rozwiązanie. Były one jednymi z pierwszych dostępnych na naszym rynku i do tej pory mają swoich zagorzałych zwolenników. Ich niewątpliwym atutem jest bardzo prosty wygląd i stosunkowo niska cena. 

Rozwiązania te możemy spotkać w budynkach użyteczności publicznej i biurach, obecnie trochę rzadziej w  domach czy mieszkaniach. Ich podstawową funkcją jest zasłonięcie okna a więc ograniczenie dopływu uciążliwych promieni słonecznych oraz zapewnienie użytkownikom odpowiedniego poziomu intymności. Poziom zaciemnienia zależy głównie od rodzaju wybranej tkaniny. Z uwagi na prostotę tego rozwiązania, ciężko jest mówić o funkcji dekoracyjnej. Rolety gładkie możemy wieszać w oknie jako samodzielną przesłonę lub w towarzystwie firan i zasłon. W tym drugim przypadku możemy bardziej skupić się na funkcji dekoracyjnej.

Rolety gładkie - oferta

Rolety tekstylne

Gładkie

Rolety gładkie mają bardzo prostą konstrukcją. Mechanizm składa się z rolki, na którą nawijany jest materiał podczas podnoszenia, z obciążenia dolnego i zwykle z zestawu prowadnic. Tkaninę można zwinąć do samej góry pozostawiając całkowicie odsłonięte okno bądź rozwinąć do samego końca zasłaniając szybę w całości. Istnieje możliwość zatrzymania tkaniny również w każdym pośrednim ułożeniu, na dowolnej wysokości. Dzięki temu klient ma możliwość płynnej regulacji poziomu przysłonięcia okna.
Rolety tekstylne gładkie

Rolety gładkie - rodzaje kaset i sposoby montażu

Uniwersalność rolet gładkich polega na różnych wariantach montażu. Możemy montować je na dwa sposoby (dowiedz się więcej):

 1. rolety montowane bezpośrednio na skrzydło okienne, osobno na każdej kwaterze. Zakrywają tylko światło szyby. W tym przypadku mamy dostępna trzy warianty:
  • rolety z kasetą przyszybową (classic),
  • rolety z kasetą (standard) przyklejaną do futryny okiennej,
  • rolety mini z żyłką (bez kasety, montaż bezinwazyjny);
 2. rolety montowane nad wnęką okienną zamawiamy zwykle szersze od niej o 10 do 20 cm. Zakrywają całą wnękę okienną. W tym przypadku mamy dostępne dwa warianty:
  • rolety ścienne w kasecie (standard),
  • rolety ścienne bez kasety maskującej.

Rolety gładkie - rodzaje tkanin

Tkaniny na rolety gładkie dostępne są w różnych wariantach przezroczystości i kolorystycznych. Dostępne są nawet ich wersje wzorzyste. Bogaty wybór różnorodnych tekstyliów sprawia, że każdy ma szansę wybrać coś odpowiedniego do swojego wnętrza.

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media