Tkaniny wzorzyste

Jeśli wnętrze utrzymane jest w jednolitej kolorystyce i nie ma w nim zbędnych dekoracji nie bójmy się nadać mu wyjątkowego charakteru, wprowadzając zasłony wzorzyste.

Tkaniny melanżowe

W tej grupie prezentujemy tkaniny melanżowe czyli zrobione z nitek o różnych kolorach, często z efektem przecieranego wzoru, czy zdobione delikatnie połyskującym nadrukiem. Nie posiadają zdecydowanego, wyraźnego wzoru, są jakby niejednolitą mieszanką różnych odcieni. Jest to forma pośrednia między tkaniną jednobarwną a wzorzystą. W ostatnim okresie tego typu wzory np. imitujące strukturę betonu bardzo zyskały na popularności. Jest to rozwiązanie bezpieczne a jednocześnie ciekawe.

Wypukłe wzory geometryczne

Zebraliśmy tutaj różne tkaniny, których motywem przewodnim są wypukłe wzory geometryczne. Są to ponadczasowe motywy, które pozwolą w ciekawy sposób urozmaicić naszą przestrzeń. Umiejętnie wykorzystane proste formy geometryczne, dodatkowo podkreślone efektem trójwymiarowego kształtu, doskonale wpiszą się w estetykę nowoczesną i minimalistyczną. Tkaniny te świetnie sprawdzą się na poduszkach, narzutach, roletach rzymskich czy zasłonach. Dekoracje takie mogą być subtelne, w postaci pojedynczych akcentów lub bardzo wyraziste, dominując we wnętrzu. Sami decydujemy, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Żakard

Mocna, gruba tkanina, która dobrze zabezpiecza przed promieniami słonecznymi. Charakteryzuje się często skomplikowanym, ozdobnym wzorem ze splotu różnobarwnych przędz. Jest to praktyczny materiał, idealny dla osób ceniących sobie wygodę. Można go prać w niskich temperaturach, jeśli powiesimy go mokrego w oknie, nie wymaga prasowania.

Gobelin

Tkania gobelinowa jest mocno wzorzysta, gruba i bardzo wytrzymała. Nadaje się na zasłony, ale również do tapicerowania. Duża gramatura sprawia, że jest odporny na zagniecenia, nie mechaci się i nie zaciąga. Kojarzy się z cepelią, gdyż bogate i kolorowe wzornictwo oparte jest głównie o tradycyjne motywy kwiatowe i świąteczne, choć nie brakuje nowoczesnej geometrii.

Druki

Nadruk można spotkać na różnych rodzajach materiałów. Skupimy się nie na omawianiu poszczególnych rodzajów tkanin, a raczej podzielimy je ze względu na rodzaje wzorów.

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media