ROLETY RZYMSKIE DUO

Połączenie dwóch rolet klasycznych: firanowej i zasłonowej na jednym mechanizmie.

Zalety ROLET RZYMSKICH DUO

Rolety rzymskie duo, zwane czasami roletami dzień i noc, są specjalnym rodzajem rolet rzymskich. Łączą w sobie zarówno funkcję zasłony jak i firany w formie rolety. Złożone są z dwóch warstw. Zewnętrzna warstwa uszyta jest z tkaniny zasłonowej a wewnętrzna (od strony okna) z tkaniny firanowej. Obie warstwy obsługiwane są niezależnie od siebie za pomocą koralików po dwóch stronach rolety i mogą zostać zatrzymane na dowolnej wysokości. Unosząc się tkaniny układają się w harmonijkę charakterystyczną dla rolet rzymskich.

Rolety rzymskie duo są szyte w takiej samej formie jak klasyczne. Wykorzystujemy w nich plastikowe szprosy w formie poziomych usztywnień i dolne belki obciążające w każdej z warstw. Również dół rolety można dowolnie modelować na obu tkaninach używając sztywników. Stosując taki zabieg uzyskujemy bardziej ozdobną formę rolety. Obecnie najczęściej klienci wybierają proste formy, bez dodatkowych ozdobników. Od rolet klasycznych różnią się tym, że na jednym mechanizmie są zamontowane dwie rolety: firanowa i zasłonowa.

Gdzie sprawdzą się rolety rzymskie duo?

Roleta duo to świetne rozwiązanie do kuchni. Kiedy w salonie wolimy zastosować klasyczne zasłony i firany, często nad blatem kuchennym nie ma na nie miejsca. W takim wypadku warto wybrać roletę duo uszytą z tych samych tkanin, co zasłony i firany w salonie. W ten sposób zyskujemy estetyczną kontynuację wystroju okien z salonu przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności przestrzeni kuchennej.

Roleta rzymskie duo to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie wieczorem lubimy się zasłonić, a w ciągu dnia potrzebujemy zasunąć firankę dla poprawy swojego komfortu i jednocześnie chcemy zachować nowoczesny oraz prosty charakter dekoracji okiennych. Polecamy je do kuchni, biura, sypialni a nawet salonu. Możemy do nich zastosować prawie każdą tkaninę zasłonową, obiciową i firanową, spełniającą nasze oczekiwania co do transparentności, barwy, faktury czy wzoru. W naszym salonie Delta Twoje Wnętrza oferujemy szeroki wachlarz możliwości w zakresie wyboru wszelkiego rodzaju tkanin dekoracyjnych, które można zastosować w roletach rzymskich duo. Chętnie doradzimy w doborze materiałów, uszyjemy, wyjaśnimy jak wymierzyć rolety lub umówimy się na darmowy (powyżej trzech okien) pomiar w Państwa domu.

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media