Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane

Bez wątpienia żaluzje drewniane nadają się do zamontowania w różnego rodzaju obiektach użytku publicznego jednak ostatnio wchodzą przebojem do domów i mieszkań: na salony, do kuchni czy sypialni. Są bardzo eleganckie i proste a ze względu na materiał, z którego są wykonane tworzą ciepły i przyjazny klimat. Szczególnie dobrze będą wyglądały we wnętrzu boho, industrialnym czy retro. Zawsze będą prezentowały się niezwykle modnie i elegancko. Będą rózniż dobrym rozwiązaniem dla alergików ze względu na wygodę i szybkość ich odświeżenia.

Żaluzje drewniane - oferta

Produkt ten zawsze wykonywany jest na indywidualne zamówienie klienta na wymiar. Klient oprócz wymiaru podaje stronę, po której będzie obsługiwał żaluzję oraz wybiera ze wzorników jej kolor. Termin realizacji wynosi od 10 do 15 dni roboczych.

Żaluzje drewniane

Z lamelami 50 mm

Żaluzje drewniane z lamelami w rozmiarze 50 mm dostępne są z taśmami lub sznurkami. Ten rodzaj żaluzji zalecany jest do dużych okien. Montujemy je na kołkach do ściany, sufitu lub nadproża we wnęce okiennej. Ten ostatni sposób zalecamy jedynie w przypadku gdy szklenia są stałe. W innym razie najprawdopodobniej zablokujemy możliwość otwierania okna.

Żaluzje drewniane z lamelami 50 mm

Żaluzje drewniane

Z lamelami 25 mm

Żaluzje drewniane z lamelami w rozmiarze 25 mm dostępne są tylko w wersji ze sznurkami. Montujemy je również na kołkach do ściany bądź sufitu lub na uchwytach bezinwazyjnych bezpośrednio do rany okiennej. Ten typ zdecydowanie lepiej prezentuje się na małych żaluzjach, w przypadku większych zalecamy wybrać lamele w rozmiarze 50 mm.
Żaluzje drewniane z lamelami 25 mm

Żaluzje drewniane - sposoby ustawienia lameli

Żaluzje to dekoracyjna a zarazem prosta forma osłony okna, która daje wiele możliwości przysłonięcia szyby. Poziomo ułożone drewniane lamele połączone pionowymi taśmami lub sznurkami wpiętymi do kasety zamaskowanej drewnianą przysłoną na magnesach poruszają się w podobny sposób, jak w tradycyjnych żaluzjach.

Żaluzje drewniane

Lamele poziome

Zaletą, jaką dają żaluzje jest możliwość sterowania kątem nachylenia płaszczyzny lameli w stosunku do podłogi, przez co możemy regulować poziom ich przezierności. Najbardziej przejrzyste są w momencie, kiedy płaszczyzny lameli zostają ułożone równolegle do podłogi, czyli de facto zostają ustawione w poziomie.

Żaluzje drewniane

Lamele pionowe

Przeciwne do poziomego ułożenie lameli, czyli pionowe, zapewnia w konsekwencji efekt pełnego krycia i średniego zaciemnienia.
Żaluzje drewniane - lamele w pionie

Żaluzje drewniane

Lamele podniesione

Żaluzje dają też możliwość podnoszenia lameli do góry i na dół. Możemy podnieść je do samej góry, tym samym odsłaniając całkowicie widok za oknem i w ten sam sposób wpuścić maksymalną ilość światła. W takim ułożeniu lameli okno pozostaje puste.
Żaluzje drewniane podniesione

Żaluzje drewniane

Lamele opuszczone

Lamele opuszczone całkowicie na dół w pozycji pionowej dają całkowite zasłonięcie widoku i duże zaciemnienie. Mamy też możliwość zatrzymać lamele na dowolnej wysokości pomiędzy skrajnymi ustawieniami tylko częściowo przysłaniając szybę.
 
 
Żaluzje drewniane opuszczone

Żaluzje drewniane - kolorystyka lameli

Lamele oraz drewniane przysłony kaset dostępne są w całej gamie kolorów. Na szczególną uwagę zasługują odcienie szarości i czerń ale również kolory naturalnego drewna oraz biel. Kolor żaluzji można dobrać pod kolor stolarki okiennej lub podkreślić nim inny element występujący we wnętrzu np. kolorem graham lameli bambusowych lampę ze sklejki.

Wzornik lameli
Wzornik lameli
Wzornik lameli

Zespół Delta Twoje Wnętrza Radzi
Jak zmierzyć żaluzje drewniane​

Przy pomiarze do szerokości wnęki okiennej należy doliczyć około 10 cm (po 5 cm na każdą stronę). Jeśli posiadamy jakieś ograniczenia możemy szerokość żaluzji zrównać z szerokością wnęki okiennej. Jeśli chcemy mocniej ograniczyć dopływ światła z zewnątrz można do szerokości wnęki doliczyć do 20 cm (po 10 na każdą stronę). Zbyt szeroka żaluzja może wyglądać ciężko i nieestetycznie. W przypadku dużych przeszkleń (powyżej 270 cm) zalecamy podzielić żaluzje na kilka mniejszych np. kierując się szerokością szyb lub skrzydeł okiennych. Mierząc żaluzje w pionie należy podać całkowitą ich wysokość od najniższego jej ułożenia łącznie z górną przysłoną kasety.

W przypadku montażu bezinwazyjnego szerokość podajemy z uwzględnieniem klamki przy zachowaniu symetrii względem skrzydła okiennego (tzn. szer. żaluzji = szer. szyby + 2 x odległość od szyby do klamki). Podając wysokość najlepiej podać wysokość skrzydła okiennego. Decydując się na montaż bezinwazyjnym na ramie skrzydła należy pamiętać, że osłona kasety będzie stanowiła pewne ograniczenie przy maksymalnym otwarciu okna.

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media