Żaluzje drewniane

Rozwiązanie, które wdziera się przebojem do przestrzeni mieszkalnych: salonów, kuchni a nawet jadalni.

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane nadają się do zamontowania w różnego rodzaju obiektach użytku publicznego jednak ostatnio wchodzą przebojem do domów i mieszkań: na salony, do kuchni czy sypialni. Są bardzo eleganckie i proste a ze względu na materiał, z którego są wykonane tworzą ciepły i przyjazny klimat. Szczególnie dobrze będą wyglądały we wnętrzu boho, industrialnym czy retro. Zawsze będą prezentowały się niezwykle modnie i elegancko.

Żaluzje drewniane to dekoracyjna a zarazem prosta forma osłony okna, która daje wiele możliwości przysłonięcia szyby. Poziomo ułożone drewniane lamele połączone pionowymi taśmami lub sznurkami wpiętymi do kasety zamaskowanej drewnianą przysłoną na magnesach poruszają się w podobny sposób, jak w tradycyjnych żaluzjach. Można podnieść je maksymalnie do góry odsłaniając cały widok zza okna lub opuścić całkowicie do dołu. Mamy też możliwość zatrzymać lamele na dowolnej wysokości pomiędzy tymi skrajnymi ustawieniami tylko częściowo przysłaniając szybę. Dodatkową zaletą, jaką dają żaluzje drewniane jest możliwość sterowania kątem nachylenia płaszczyzny lameli w stosunku do podłogi, przez co możemy regulować poziom ich przezierności. Najbardziej przejrzyste są w momencie, kiedy płaszczyzny lameli zostają ułożone równolegle do podłogi, natomiast po ustawieniu ich w pionie uzyskujemy efekt pełnego krycia i średniego zaciemnienia.

Żaluzje drewniane i ich kolorystyka

Lamele oraz drewniane przysłony kaset dostępne są w całej gamie kolorów. Na szczególną uwagę zasługują odcienie szarości i czerń ale również kolory naturalnego drewna oraz biel. Kolor żaluzji można dobrać pod kolor stolarki okiennej lub podkreślić nim inny element występujący we wnętrzu np. kolorem graham lameli bambusowych lampę ze sklejki.

Żaluzje drewniane będą dobrym rozwiązaniem dla alergików ze względu na wygodę i szybkość ich odświeżenia.

Żaluzje drewniane przygotowujemy pod wymiar, na specjalne zamówienie. Klient oprócz wymiaru podaje stronę, po której będzie obsługiwał żaluzję oraz wybiera ze wzorników jej kolor. Termin realizacji wynosi od 10 do 15 dni roboczych.

Żaluzje drewniane a rozmiary lameli

Oferujemy dwa rodzaje żaluzji drewnianych:

  • z lamelami w rozmiarze 50 mm
  • z lamelami w rozmiarze 25 mm

Żaluzje drewniane z lamelami w rozmiarze 50mm

Żaluzje drewniane z lamelami w rozmiarze 50 mm dostępne są z taśmami lub sznurkami. Montujemy je na kołkach do ściany lub sufitu. Przy ich pomiarze do szerokości wnęki okiennej należy doliczyć około 10 cm (po 5 cm na każdą stronę). Jeśli posiadamy jakieś ograniczenia możemy szerokość żaluzji zrównać z szerokością wnęki okiennej. Jeśli chcemy mocniej ograniczyć dopływ światła z zewnątrz można do szerokości wnęki doliczyć do 20 cm (po 10 na każdą stronę). Zbyt szeroka żaluzja może wyglądać ciężko i nieestetycznie. W przypadku dużych przeszkleń (powyżej 270 cm) zalecamy podzielić żaluzje na kilka mniejszych np. kierując się szerokością szyb lub skrzydeł okiennych. Mierząc wysokość żaluzji drewnianych należy podać całkowitą ich wysokość od najniższego jej ułożenia łącznie z górną przysłoną kasety. Można je montować do sufitu, ściany lub nadproża we wnęce okiennej. Ten ostatni sposób zalecamy jedynie w przypadku gdy szklenia są stałe. W innym razie najprawdopodobniej zablokujemy możliwość otwierania okna.

Żaluzje drewniane z lamelami w rozmiarze 25mm

Żaluzje drewniane z lamelami w rozmiarze 25 mm dostępne są tylko w wersji ze sznurkami. Montujemy je również na kołkach do ściany bądź sufitu lub na uchwytach bezinwazyjnych bezpośrednio do rany okiennej. Ten typ zdecydowanie lepiej prezentuje się na małych żaluzjach, w przypadku większych zalecamy wybrać lamele w rozmiarze 50 mm. Jeśli planujemy montaż do ściany lub sufitu mierzymy żaluzje drewniane z lamelami w rozmiarze 25 mm tak samo jak w przypadku lameli 50 mm. W przypadku montażu bezinwazyjnego szerokość żaluzji podajemy z uwzględnieniem klamki przy zachowaniu symetrii względem skrzydła okiennego (tzn. szer. żaluzji = szer. szyby + 2 x odległość od szyby do klamki). Podając wysokość najlepiej podać wysokość skrzydła okiennego. Decydując się na żaluzje drewniane z montażem bezinwazyjnym na ramie skrzydła należy pamiętać, że osłona kasety będzie stanowiła pewne ograniczenie przy maksymalnym otwarciu okna.

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media