Roleta rzymska

Rolety

Nasze rolety to doskonałe rozwiązanie dla każdego okna, niezależnie od jego wymiarów czy stylu wnętrza. Oferujemy szeroką gamę rolet, od klasycznych po nowoczesne, dostosowując się do Twoich potrzeb. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, zapewniają trwałość i funkcjonalność. Odkryj różnorodność naszej oferty i znajdź idealne rolety dla swojego domu.Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju przysłon okiennych od żaluzji poprzez plisy, moskitiery aż do rolet. Większość z nich należy do tej ostatniej grupy, są to różnego rodzaju rolety. Podstawowy ich podział dzieli tę różnorodną grupę na dwie mniejsze: rolety tekstylne oraz rolety rzymskie.

Rolety - oferta

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju przysłon okiennych od żaluzji poprzez plisy, moskitiery aż do rolet. Większość z nich należy do tej ostatniej grupy, są to różnego rodzaju rolety. Podstawowy ich podział dzieli tę różnorodną grupę na dwie mniejsze: rolety tekstylne oraz rolety rzymskie.

Rolety

Tekstylne

Rolety tekstylne, najprościej mówiąc, charakteryzują się tym, iż użyty do nich materiał zawija się na rolkę i jest on zwykle dedykowany do tego typu rozwiązań, czyli nie nadaje się raczej na inne elementy wystroju wnętrza. Jest to materiał sztywny i niezbyt miły w dotyku przez to łatwiejszy w utrzymaniu czystości, nie można go jednak ściągnąć do prania. Rozwiązanie to jest dobre dla miłośników minimalizmu, prostoty a jednocześnie wygodnej funkcjonalności. Osoby ceniące przytulne wnętrza, pełne miękkich tkanin mogą połączyć je z tradycyjnymi firanami lub zasłonami.

Rolety tekstylne

Rolety

Rzymskie

Rolety rzymskie szyte są najczęściej z tkanin zasłonowych, obiciowych lub firnowych ogólnie dostępnych. Dzięki temu możemy wykorzystać te same tkaniny na inne elementy dekoracyjne wnętrza takie jak: ozdobne poduch, narzuty, różnego rodzaju obicia i pokrowce, obrusy, zasłony czy firany. Daje to duże możliwości spójnej aranżacji wnętrza poprzez zastosowanie tych samych tkanin w różnych miejscach. Wszystko zależy od naszej kreatywności i fantazji, jedynym ograniczeniem pozostaje tutaj nasza wyobraźnia.

Czytaj więcej …

Materiały z rolet rzymskich możemy bez problemu ściągnąć i wyprać w pralce. Tkania w roletach rzymskich nie zawija się na rolkę tak, jak ma to miejsce w przypadku rolet tekstylnych, a składa w harmonijkę tworząc uporządkowane zakładki zwykle wzmocnione dodatkowymi szprosami.

Jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne, ponieważ można użyć do niego wiele różnych tkanin, a przez to uzyskać bardzo odmienny efekt końcowy. Decydując się na tkaninę monochromatyczną lub firanę bez wzoru otrzymamy nowoczesny i minimalistyczny efekt. Stosując różnego rodzaju wzory wprowadzimy więcej fantazji i szaleństwa do wnętrza. Możemy wybrać tkaniny mocno lub częściowo kryjące albo całkowicie transparentne w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Dobrze sprawdza się również połączenie tkanin transparentnych z kryjącymi na jednym mechanizmie tak, jak ma to miejsce w przypadku rolet rzymskich duo.

Czytaj mniej

Rolety rzymskie

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media