ROLETY RZYMSKIE FALISTE

Specjalny rodzaj rolet rzymskich, po ich opuszczeniu tkanina układa się w delikatne poziome fale na całej swojej powierzchni.

Jak wyglądają Rolety rzymskie faliste

Rolety rzymskie faliste są specjalnym rodzajem rolety rzymskiej. Jak wszystkie rolety tego typu tkanina składa się w harmonijkę tworząc uporządkowane fałdki, które mogą zostać zatrzymane na dowolnej wysokości. Zwykle jednak pozostawiamy je rozsunięte do wysokości dwóch ostatnich fałdek. Tak prezentują się bardzo korzystnie. Również do tych rolet wykorzystujemy poziome, plastikowe usztywnienia w formie szprosów a dołem szyjemy kieszeń na belkę obciążającą.

Czym różnią się rolety rzymskie faliste od klasycznych?

Rolety rzymskie falista różnią się od klasycznych tym, że tkanina po rozsunięciu fałdek nie rozkłada się na prosto, ale pozostaje delikatnie pofalowana na całej swojej powierzchni. Efekt ten uzyskujemy stosując stały dystans pomiędzy szprosami rolety, który jest krótszy od tkaniny rozciągniętej pomiędzy nimi. Pamiętajmy, że również w przypadku rolet falistych możemy stosować je jako jedyną dekorację okna lub w towarzystwie zasłon bądź firan zależnie od naszych upodobań.

Rolety rzymskie faliste są zdecydowanie bardziej ozdobne od zwykłych rolet rzymskich, ale jednocześnie bardziej kłopotliwe przy upinaniu. Tworzą romantyczny i nostalgiczny klimat we wnętrzu. Możemy stosować na nich zarówno tkaniny zasłonowe jak i firanowe. Wszystko zależy od potrzeb, które mają zaspokoić. Oprócz podstawowej funkcji przysłaniającej, pięknie ozdobią sypialnie, kuchnie czy salon.

Jak we wszystkich roletach rzymskich, również w roletach falistych, możemy ściągać tkaninę w celu jej uprania, jednak w tym przypadku ponowne jej założenie jest znacznie bardziej kłopotliwe niż w przypadku klasycznych rolet rzymskich.

Na rolety rzymskie faliste możemy wybrać prawie każdą tkaninę zasłonową bądź firanową, których ogromny wybór można znaleźć w naszym salonie Delta Twoje Wnętrza. Na tym etapie klient powinien doprecyzować swoje potrzeby, co do koloru, transparentności oraz stopnia zaciemnienia, jaki chciałby uzyskać aby dokonać trafnego wyboru. Dobrze jest zastanowić się, po której stronie chcemy mieć zamontowany koralik do obsługi rolety.  

Rolety faliste szyjemy na zamówienie klienta pod wymiar. Chętnie pomożemy w wyborze, doradzimy w pomiarze lub umówimy się na bezpłatny pomiar (do 30 km, powyżej trzech okien) u Państwa w domu.

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media