IMITACJE ROLET RZYMSKICH

Forma ekranów do złudzenia przypominających rolety rzymskie.

Zalety IMITACJI ROLET RZYMSKICH

Imitacje rolet rzymskich, często nazywane ekranami bądź panelami, swoim wyglądem do złudzenia przypominają klasyczne rolety rzymskie. Ich podstawową różnicą jest funkcjonalność. Nie możemy w nich płynnie regulować ustawienia wysokości tkaniny. Szyjemy je na podaną przez klienta wysokość tak, by sprawiały wrażenie rolety rzymskiej podniesionej na tą wysokość. Imitacja posiada zwykle dołem dwie lub trzy fałdki przeszyte na stałe. Podobnie jak w roletach rzymskich przeszywamy od przodu tkaniny tunele, w które wsuwamy plastikowe szprosy. Dołem szyjemy kieszeń na belkę obciążającą aby tkanina była ładnie napięta. Bokami zwykle wykonujemy szerokie, ośmiocentymetrowe zakłady. Górę imitacji rolety dopasowujemy do formy karnisza.

Wady IMITACJI ROLET RZYMSKICH

Imitacje rolet rzymskich nie upinamy na mechanizmy dlatego nie możemy regulować ich wysokości. Montujemy je zwykle na karniszu wieszając na żabkach, agrafkach, tunelu, szelkach bądź rzepie w zależności od rodzaju karnisza i potrzeb klienta. Jest to rozwiązanie nieco tańsze od rolety rzymskiej, szczególnie jeśli klient ma już zamontowany karnisz. Odpadają koszty samego mechanizmu i konieczności jego montażu. Do imitacji nie doszywamy od tyłu kółeczek, przez które w klasycznych roletach rzymskich zostaje przeciągnięty sznurek podnoszący do góry tkaninę.

Minusem wszelkiego typu ekranów jest brak możliwości swobodnego przesuwania dekoracji a przez to utrudniony dostęp do okna. Szczególnie w ciepłym okresie ograniczona swoboda korzystania z drzwi tarasowych lub otwierania okna może okazać się bardzo uciążliwa.

Jaki materiał na imitacje rolet rzymskich?

Podobnie, jak w roletach rzymskich, mamy prawie nieograniczone możliwości wyboru tkaniny, z której chcemy mieć uszytą imitację. Możemy rozważać zarówno tkaniny zasłonowe, jak i firanowe. Jednak w pierwszym przypadku polecamy wybrać te bardziej transparentne, by z uwagi na sztywne ustawienie tkaniny na imitacji a tym samym brak możliwości jej unoszenia nadmiernie nie zaciemnić wnętrza. Z tego też powodu klienci najczęściej decydują się na tkaniny firanowe.

Na imitację rolety możemy wybierać materiały zarówno gładkie jak i wzorzyste. Możemy również dobierać różnego rodzaju ozdobną pasmanterię lub doszywać wstawki z innych materiałów. Imitacje rolet rzymskich można zakładać jako jedyną dekorację okna lub w towarzystwie zasłon.

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media