Rolety rzymskie

Rolety rzymskie łączą funkcjonalność rolet tekstylnych z dekoracyjnym charakterem zasłon. Taka osłona okna wykorzystuje tkaniny dekoracyjne, które po pociągnięciu za sznureczek złożą się w harmonijkę tworząc uporządkowane fałdy. Zwykle są wzmocnione plastikowymi lub metalowymi szprosami (fiszbinami) wszytymi z przodu lub tyłu tkaniny, dzięki którym materiał złoży się w równoległe zakładki.

Rolety rzymskie - oferta

Poniżej prezentujemy rodzaje rolet rzymskich, jakie możemy dla Ciebie dla wykonać. Nasze doświadczone krawcowe dokładają wszelkich starań, aby uszyte przez nas rolety były na najwyższym poziomie. Każdą szyjemy na indywidualne zamówienie, na podany przez klienta wymiar i zgodnie z jego wytycznymi, tak aby produkt był w pełni dopasowany do Twoich potrzeb.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie kiasyczne to coraz bardziej popularna dekoracja okna łącząca w sobie estetykę i funkcjonalność. Sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie pomieszczenie jest nieduże. Klasyczną wersję rolet rzymskich możemy podzielić na firanowe i zasłonowe, w zależności od tego z jakiego rodzaju tkaniny zostaną uszyte.

Rolety rzymskie klasyczne

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie do skosu działają na tej samej zasadzie, co klasyczne rolety. Jednak wersja do skosu to świetne rozwiązanie do mieszkań na poddaszach i wszędzie tam , gdzie skosy uniemożliwiają zastosowanie klasycznego rozwiązania. To rozwiązanie polecamy dla osób, które cenią sobie nowoczesność i prostotę.

Rolety rzymskie do skosu

Rolety rzymskie

Duo jest specjalnym rodzajem rolety rzymskiej. W formie jednej rolety łączy w sobie zarówno funkcję zasłony jak i firany. Na jednym mechanizmie poruszają się niezależnie dwie warstwy materiału, pierwsza z tkaniny zasłonowej, druga z tkaniny firanowej.

Rolety rzymskie duo

Rolety rzymskie

Wersja falisita jest bardziej ozdobną formą rolet rzymskich. Na każdej fałdce znajduje się nadmiar materiału, który sprawia, że cała roleta jest pofalowana.

Rolety rzymskie faliste

Rolety rzymskie

Imitacje rolet rzymskich do złudzenia je przypominają. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia z klasyczną roletą rzymską. Nie posiadają jednak mechanizmu, który umożliwia regulację ich wysokości.

Imitacje rolet rzymskich

Szukacie wymarzonych rolet rzymskich?
W czym możemy Wam pomóc?

Jesteśmy tu po to, aby sprostać Twoim indywidualnym potrzebom. Oferujemy usługę pomiaru, doradztwa oraz szycia. Przygotowujemy wyceny w kilku wariantach. Możemy odwiedzić Cię w Twoim domu z wzornikami lub je wypożyczyć. Wszystko abyś mógł stworzyć z nami rolety rzymskie idealnie dopasowane do Twoich wymagań.

Doradztwo

Po pierwsze nasi doświadczeni pracownicy chętnie doradzą w wyborze odpowiednich dla Państwa rolet.

Wycena

Po drugie możemy przygotować wycenę w kilku wariantach, z uwzględnieniem różnych tkanin oraz wariantów szycia.

Pomiar

Po trzecie oferujemy profesjonalny pomiar do rolet rzymskich.

Szycie

Po czwarte wykonujemy usługę szycia rolet rzymskich na indywidualne zamówienie klienta.

Wypożyczanie wzorników

Po piąte wypożyczamy wzorniki tkanin klientom do domu.

Wizyta
z wzornikami

Po szóste możemy odwiedzić Cię z wybranymi wzornikami tkanin.

Jakie rolety rzymskie wybrać?
Zainspirujcie się naszymi aranżacjami

Jeśli faktycznie szukasz dużego wyboru rolet rzymskich, które z pewnością podkreślą urok Twoich okien, czy może chcesz się czymś zainspirować, zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu wystawowego Delta Twoje Wnętrza i obejrzenia naszych wystaw dekoracji okien. W ten sposób poznacie naszą różnorodną kolekcję tkanin dekoracyjnych odpowiednich na rolety i różnego rodzaju dodatków.

Nasze rolety rzymskie w waszych wnętrzach

Dla tych z Was, którzy poszukują inspiracji, przygotowaliśmy galerię zdjęć realizacji dekoracji okien w domach naszych klientów. Zebraliśmy tam mnóstwo pomysłów dla różnego rodzaju wnętrz. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z nimi i odnalezienia własnego pomysły na aranżację okna.

Zespół Delta Twoje Wnętrza radzi

Rolety rzymskie są szyte zarówno z delikatnych i transparentnych materiałów, które zastąpią firankę, jak i z tkanin zaciemniających, które uchronią pomieszczenie przed słońcem. Mogą więc z powodzeniem pełnić funkcję zarówno zasłony jak i firany. Dobrze sprawdzi się również połączenie tkanin firanowych i zasłonowych na jednym mechanizmie, zapewniając obie te funkcjonalności jednocześnie, tak jak w przypadku rolet rzymskich duo.

Mogą być montowane jako jedyna dekoracja okna. W swojej najprostszej wersji pasują przede wszystkim do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Jednak mamy wiele możliwości ich urozmaicenia. Możemy stosować je w towarzystwie tradycyjnych zasłon lub firan, dobierać wzorzyste i kolorowe tkaniny lub pomysłowo je ze sobą łączyć, stosować finezyjne kształty na dole rolety wykorzystując do tego sztywnik albo używać różnorodnej pasmanterii ozdobnej (tj. koraliki, taśmy).

Rolety rzymskie dają nam szeroki wachlarz możliwości jeżeli chodzi o wybór różnorodnych tkanin, które później możemy wykorzystać na innych elementach wystroju wnętrza. Daje to dużą swobodę w tworzeniu spójnej aranżacji domu. Wykorzystując stare mechanizmy, belki obciążające i szprosy usztywniające, możemy zamówić sobie mową roletę ograniczając wydatek jedynie do kosztu materiału i usługi szycia.

Niewątpliwą zaletą rolet rzymskich jest łatwość ściągania tkanin z mechanizmów i możliwość prania ich w pralce bądź ręcznie w zależności od rodzaju użytego materiału.

Standardowo rolety rzymskie wykonujemy z wykorzystaniem grubych szprosów plastykowych wszytych od przodu tkaniny (istnieje możliwość wszycia od tyłu) w równych od siebie odstępach. Bokami robimy szerokie 8 cm zakłady. Dołem szyjemy specjalną kieszeń na belkę obciążającą. Od tyłu doszywamy kółeczka przez które zostają przeciągnięte sznurki z mechanizmu. Zastosowanie plastikowych kółeczek zamiast taśmy ze szlufkami ułatwia ponowny montaż tkaniny na mechanizm. Naszym zdaniem taka forma szycia rolet rzymskich jest bardzo elegancka i nawet prostym, gładkim tkaninom dodaje szyku. Jednak na życzenie klienta możemy zastosować inna formę ich szycia.

Sposoby montażu rolet rzymskich

Sposoby montażu rolet rzymskich:

W dwóch pierwszych przypadkach musimy dostosować rodzaj kołków do podłoża, w którym będziemy wiercić otwory. W trzecim przypadku mocujemy roletę bez konieczności użycia wiertarki i uszkadzania okna stosując jedynie uchwyty bezinwazyjne, które można dopasować do każdego skrzydła okiennego. W ostatnim przypadku musimy dokupić specjalne adaptery do karnisza, do których będziemy mogli zamontować uchwyty do rolety.

Rolety rzymskie szyjemy pod zamówienie klienta na wymiar. Istnieje możliwość samodzielnego podania wymiarów lub zrobienia pomiaru przez nas. Dobrze jest zastanowić się wcześniej, po której stronie chcemy mieć zamontowany koralik do obsługi rolety.

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media