Komplety pościeli

Istotny element aranżacji sypialni mający bezpośredni wpływ na komfort naszego snu.

Na co zwrócić uwagę wybierając komplety pościeli?

Wybierając komplety pościeli przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich estetykę; materiał, z którego zostały wykonane oraz na rozmiar kołdry, na jaką są przewidziane.

Komplety pościeli a ich kolor i wzór

Kolor i wzór pościeli to ważny element, powinien współgrać z całą sypialnią tworząc przytulną atmosferę. Estetyka pościeli ma szczególne znaczenie, kiedy nie mamy czasu na codzienne ścielenie łóżka. Dobierając odpowiedni wzór w idealnej kolorystyce będziemy mieli komfort i pewność, że nasza sypialnie zawsze będzie prezentowała się szykownie. Obecnie pościel traktujemy również jako element dekoracyjny wystroju wnętrza.

Materiał, z którego wykonane są komplety pościeli

Na szczególną uwagę zasługuje materiał z jakiego jest wykonana pościel. Naturalne tkaniny zapewnią nam wysoki komfort snu umożliwiając naszej skórze swobodne oddychanie. Tkaniny z domieszką poliestru natomiast są łatwiejsze w użytkowaniu. Dobrze się je prasuje lub wcale nie wymagają prasowania.

Wybierając pościel warto zadbać o to aby była miękka i miła w dotyku. W ten sposób poprawimy jakość naszego snu.

 

Rodzaje materiałów dostępne w salonie Delta Twoje:

  • satyna bawełniana (100% bawełna),
  • bawełna (100%),
  • tkanina żakardowa (ok. 70% bawełny, ok. 30% poliester),
  • bawełna z domieszką mikrowłókna (ok. 80% bawełny, ok. 20% poliester).

Komplety pościeli i ich rozmiary

Kolejnym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest rozmiar kołdry pod, którą śpimy.

Na rynku polskim standardowe rozmiary pościeli to:

  • 140 cm x 200 cm,
  • 160 cm x 200 cm,
  • 200 cm x 220 cm.

Są to oczywiście rozmiary poszew na kołdrę, W zestawach pościelowych są zwykle jeszcze dwie poszewki na poduszki w rozmiarze 70 cm x 80 cm. Warto wybierać kołdry w najbardziej typowych rozmiarach, a więc 160 cm x 200 cm lub 200 cm x 220 cm, dla nich producenci przygotowują zawsze najbogatszą ofertę pościeli. W rozmiarze 140 cm x 200 cm wybór jest dosyć okrojony. Zdecydowanie nie polecamy kupować kołder w nietypowych rozmiarach, gdyż wtedy po pościel trzeba będzie się wybrać do konkretnych sklepów, które oferują standardy z innych krajów.

Do małżeńskiego łóżka możemy wybrać duży rozmiar kołdry 200 cm x 220 cm lub kupić dwie małe kołdry. Najlepiej w rozmiarze 160 cm x 200 cm, aby przy zakupie pościeli mieć duży wybór wzornictwa i kolorów.

Komplety pościeli - przykładowe wzory

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media