Rolety tekstylne

Dobre rozwiązanie do każdego wnętrza. Mogą występować samodzielnie lub w towarzystwie firan i zasłon.

Rolety tekstylne

Rolety tekstylne ze względu na materiał z jakiego są wykonane dzielimy na dwie grupy:

  • rolety dzień i noc,
  • rolety gładkie.

Wszystkie rolety tekstylne możemy podzielić na te montowane bezpośrednio na skrzydło okienne oraz montowane nad wnęką okienną.

Rolety montowane bezpośrednio na skrzydło okienne, nie wystają poza wnękę okienną, tym samym zajmują najmniej miejsca i optycznie powiększają pomieszczenie. Świetnie sprawdzą się na małych oknach i w ciasnych pomieszczeniach. Zaliczamy do nich:

  • rolety z kasetą przyszybową (classic),
  • rolety z kasetą (standard) przyklejaną do futryny okiennej,
  • rolety mini z żyłką (bez kasety).

Rolety montowane nad wnęką okienną nieznacznie pomniejszają pomieszczenie, gdyż delikatnie wysuwają się przed ścianę. Polecane do większych okien i bardziej przestronnych wnętrz. Zaliczamy do nich:

  • rolety ścienne w kasecie (standard),
  • rolety ścienne bez kasety maskującej.

Rolety tekstylne z kasetą przyszybową

Rolety z kasetą przyszybową (classic) posiadają kasetę, nieco mniejszą od kasety standard, dzięki czemu znacznie mniej wystaje przed futrynę okienną i co za tym idzie tylko nieznacznie ogranicza kąt otwierania skrzydła okiennego. Profile prowadzące są płaskie, co ułatwia mycie okna i utrzymanie w czystości samej rolety. Przykręcane są do listwy przyszybowej dzięki czemu nie uszkadzamy futryny a jedynie same elementy wymienialne (listwy) i w ten sposób nie tracimy gwarancji na okna. Mechanizm dostępny jest w kolorach: biały, orzech, dąb bagienny i dąb złoty.

Rolety tekstylne z kasetą przyklejaną do futryny okiennej

Rolety z kasetą (standard) przyklejaną do futryny okiennej, również posiadają kasetę większą od kasety classic, przez co mocniej odstaje od futryny i bardziej ogranicza kąt otwierania skrzydła okiennego. Kaseta ta jest bardzo solidna i stanowi mocne zabezpieczenie przed przypadkowymi zgnieceniami podczas otwierania okna. Montaż jest bardzo prosty. Samą kasetę oraz profile prowadzące przyklejamy do futryny za pomocą specjalnych taśm. Przed montażem należy odtłuścić okno, następnie zdjąć zabezpieczenie z taśm dwustronnych przyklejonych do elementów rolety i nakleić je w odpowiedni sposób na okno. Niewątpliwym minusem tego rozwiązania jest duża trudność oczyszczenia okna z kleju po demontażu rolety, często nie udaje się zmyć kleju nie uszkadzając trwale okna. Mechanizm dostępny jest w kolorach: biały, antracyt, wenge, wiśnia, mahoń, dąb złoty i orzech.

Rolety tekstylne mini z żyłką

Rolety mini z żyłką nie posiadają kasety, tkanina nawijana jest na odkrytą rolkę, która jest delikatna i wystaje przed futrynę okna, co ogranicza promień otwarcia skrzydła dlatego łatwo można ja uszkodzić podczas zbyt szerokiego otwarcia okna. Ich montaż jest bardzo prosty. Montujemy je na uchwytach bezinwazyjnych, przez co nie uszkadzamy okna. Minusem tego rozwiązania jest nieco mniej estetyczny mechanizm wykorzystujący prowadzenie po żyłce zamiast prowadnic listwowych. Wykończenia dostępne są tylko w kolorze brązowym lub białym.

Rolety tekstylne ścienne w kasecie standard

Rolety ścienne w kasecie (standard) montowane są do ściany lub sufitu na kołkach rozporowych, w wyjątkowych sytuacjach można przykręcić je również do futryny okna, jednak nie zalecamy tego rozwiązania, gdyż tracimy gwarancję na okna. Najczęściej nie stosujemy w ich przypadku żadnych prowadnic, gdyż tkanina porusza się wzdłuż ściany a obciążenie w postaci dolnej rolki wystarczająco ją stabilizuje. Roleta tego typu podniesiona do góry nie ogranicza w żaden sposób otwierania okna. Ze względu na zamkniętą kasetę posiadają estetyczny wygląd.

W tym przypadku roleta powinna być szersza od wnęki okiennej o około 10 do 20 cm jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań. Ustalając jej wysokość należy rozważyć, czy wolimy zamontować ją tuż nad nadprożem, czy raczej pod samym sufitem. Kierujmy się tutaj względami estetycznymi, nie róbmy zbyt wielu linii poziomych- to obniża optycznie pomieszczenie, jednocześnie starajmy się zachować te już istniejące linie np. mebli czy karniszy. Pamiętajmy przy tym aby nie planować kołków montażowych zbyt blisko nadproża, warto zostawić około 10 cm odstępu. Mechanizm dostępny jest w kolorach: biały, antracyt, wenge, wiśnia, mahoń, dąb złoty i orzech.

Rolety tekstylne ścienne bez kasety

 

Rolety ścienne bez kasety różnią się od rolet ściennych w kasecie jedynie brakiem zabudowy rolki, na którą zawijana jest tkanina, przez co są nieco mniej estetyczne. W ich przypadku można zastosować różnego rodzaju maskownice aluminiowe, przysłony poliuretanowe, czy zwykłe zabudowy regipsowe. W przypadku dużych rolet materiał nawijany jest na rolkę fi 25 mm. Wykończenia występują tylko w kolorze białym lub brązowym.

Zarówno rolety dzień i noc jak i gładkie w podstawowych rozmiarach i kolorach w wariancie mini z żyłką dostępne są od ręki. Pozostałe rolety tekstylne przygotowujemy pod wymiar, na specjalne zamówienie. Klient oprócz wymiaru podaje rodzaj rolety, kolor mechanizmu, stronę, po której będzie obsługiwał roletę oraz wybiera tkaninę ze wzorników. Termin realizacji jest bardzo krótki i wynosi zaledwie od 3 do 4 dni roboczych. Klient odbiera rolety zmontowane w całości.

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media