Rolety tekstylne gładkie
Rolety tekstylne dzień i noc

Rolety tekstylne

Rolety tekstylne to dobre rozwiązanie do każdego wnętrza. Mogą występować samodzielnie lub w towarzystwie firan i zasłon. Ze względu na materiał z jakiego są wykonane dzielimy je na dwie grupy: rolety dzień i noc oraz rolety gładkie.

Rolety tekstylne - oferta

Rolety tekstylne

Dzień i noc

Rolety tekstylne dzień i noc swą popularność zyskały dzięki funkcjonalności i prostemu designowi. Łączą w sobie zarówno funkcję zasłon jak i firan. W przypadku rolet dzień i noc na rolkę nakładamy dwie warstwy  tkaniny pokrytej naprzemiennie paskami przezroczystymi i kryjącymi. W zależności od wzajemnego położenia obu warstw tkaniny roleta zasłania bądź odsłania widok.

Rolety tekstylne dzień i noc

Rolety tekstylne

Gładkie

Rolety tekstylne gładkie to tradycyjne, wygodne i proste rozwiązanie. Najczęściej charakteryzuje się gładką, jednobarwną tkaniną nawiniętą w prosty sposób na rolkę, choć w ofercie dostępne są również tkaniny wzorzyste.
Rolety tekstylne gładkie

Rolety tekstylne - rodzaje kaset i sposoby montażu

Wszystkie rolety tekstylne możemy podzielić na te montowane bezpośrednio na skrzydło okienne oraz montowane nad wnęką okienną.

Rolety montowane bezpośrednio na skrzydło okienne, nie wystają poza wnękę okienną, tym samym zajmują najmniej miejsca i optycznie powiększają pomieszczenie. Świetnie sprawdzą się na małych oknach i w ciasnych pomieszczeniach. Zaliczamy do nich: rolety z kasetą przyszybową (classic), rolety z kasetą (standard) przyklejaną do futryny okiennej oraz rolety mini z żyłką (bez kasety).

Rolety montowane nad wnęką okienną nieznacznie pomniejszają pomieszczenie, gdyż delikatnie wysuwają się przed ścianę. Polecane do większych okien i bardziej przestronnych wnętrz. Zaliczamy do nich: rolety ścienne w kasecie (standard) oraz rolety ścienne bez kasety maskującej.

Rolety tekstylne

Z kasetą przyszybową (classic)

Rolety z kasetą przyszybową (classic) posiadają kasetę nieco mniejszą od rolety standard, dzięki czemu znacznie mniej wystaje przed futrynę okienną i co za tym idzie tylko nieznacznie ogranicza kąt otwierania skrzydła okiennego. Profile prowadzące są płaskie, co ułatwia mycie okna i utrzymanie w czystości samej rolety. Przykręcane są do listwy przyszybowej dzięki czemu nie uszkadzamy futryny a jedynie same elementy wymienialne (listwy) i w ten sposób nie tracimy gwarancji na okna. Mechanizm dostępny jest w kolorach: biały, orzech, dąb bagienny i dąb złoty.

Roleta tekstylna classic

Rolety tekstylne

Z kasetą (standard) przyklejaną do futryny okiennej

Rolety z kasetą (standard) przyklejaną do futryny okiennej również posiadają kasetę, większą od rolety classic, przez co mocniej odstaje od futryny i bardziej ogranicza kąt otwierania skrzydła okiennego. Kaseta ta jest bardzo solidna i stanowi mocne zabezpieczenie przed przypadkowymi zgnieceniami podczas otwierania okna. Montaż jest bardzo prosty.

Czytaj więcej …

Samą kasetę oraz profile prowadzące przyklejamy do futryny za pomocą specjalnych taśm. Przed montażem należy odtłuścić okno, następnie zdjąć zabezpieczenie z taśm dwustronnych przyklejonych do elementów rolety i nakleić je w odpowiedni sposób na okno. Niewątpliwym minusem tego rozwiązania jest duża trudność oczyszczenia okna z kleju po demontażu rolety, często nie udaje się zmyć kleju nie uszkadzając trwale okna. Mechanizm dostępny jest w kolorach: biały, antracyt, wenge, wiśnia, mahoń, dąb złoty i orzech.

Czytaj mniej

Roleta tekstylna standard

Rolety tekstylne

Mini z żyłką (bez kasety)

Rolety mini z żyłką nie posiadają kasety, tkanina nawijana jest na odkrytą rolkę, która jest delikatna i wystaje przed futrynę okna, co ogranicza promień otwarcia skrzydła dlatego łatwo można ja uszkodzić podczas zbyt szerokiego otwarcia okna. Ich montaż jest bardzo prosty. Montujemy je na uchwytach bezinwazyjnych, przez co nie uszkadzamy okna. Minusem tego rozwiązania jest nieco mniej estetyczny mechanizm wykorzystujący prowadzenie po żyłce zamiast prowadnic listwowych. Wykończenia dostępne są tylko w kolorze brązowym lub białym.
Roleta tekstylna z żyłką

Rolety tekstylne

Ścienne w kasecie (standard)

Rolety ścienne w kasecie (standard) montowane są do ściany lub sufitu na kołkach rozporowych, w wyjątkowych sytuacjach można przykręcić je również do futryny okna, jednak nie zalecamy tego rozwiązania, gdyż tracimy gwarancję na okna. Najczęściej nie stosujemy w ich przypadku żadnych prowadnic, gdyż tkanina porusza się wzdłuż ściany a obciążenie w postaci dolnej rolki wystarczająco ją stabilizuje. Roleta tego typu podniesiona do góry nie ogranicza w żaden sposób otwierania okna. Ze względu na zamkniętą kasetę posiadają estetyczny wygląd.

Czytaj więcej …

 W tym przypadku roleta powinna być szersza od wnęki okiennej o około 10 do 20 cm jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań. Ustalając jej wysokość należy rozważyć, czy wolimy zamontować ją tuż nad nadprożem, czy raczej pod samym sufitem. Kierujmy się tutaj względami estetycznymi, nie róbmy zbyt wielu linii poziomych- to obniża optycznie pomieszczenie, jednocześnie starajmy się zachować te już istniejące linie np. mebli czy karniszy. Pamiętajmy przy tym aby nie planować kołków montażowych zbyt blisko nadproża, warto zostawić około 10 cm odstępu. Mechanizm dostępny jest w kolorach: biały, antracyt, wenge, wiśnia, mahoń, dąb złoty i orzech.

Czytaj mniej

 

Roleta tekstylna standard

Rolety tekstylne

Ścienne bez kasety maskującej

Rolety ścienne bez kasety różnią się od rolet ściennych w kasecie jedynie brakiem zabudowy rolki, na którą zawijana jest tkanina, przez co są nieco mniej estetyczne. W ich przypadku można zastosować różnego rodzaju maskownice aluminiowe, przysłony poliuretanowe, czy zwykłe zabudowy regipsowe. W przypadku dużych rolet materiał nawijany jest na rolkę fi 25 mm. Wykończenia występują tylko w kolorze białym lub brązowym.

Czytaj więcej …

Zarówno rolety dzień i noc jak i gładkie w podstawowych rozmiarach i kolorach w wariancie mini z żyłką dostępne są od ręki. Pozostałe rolety tekstylne przygotowujemy pod wymiar, na specjalne zamówienie. Klient oprócz wymiaru podaje rodzaj rolety, kolor mechanizmu, stronę, po której będzie obsługiwał roletę oraz wybiera tkaninę ze wzorników. Termin realizacji jest bardzo krótki i wynosi zaledwie od 3 do 4 dni roboczych. Klient odbiera rolety zmontowane w całości.

Czytaj mniej

Roleta tekstylna bez kasety

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media