Plisy

Nowoczesna i funkcjonalna forma przysłony okna prasująca do każdego wnętrza.

Plisy

Plisy to nowoczesne rozwiązanie pasujące zarówno do biur jak i minimalistycznych mieszkań. Mogą być również świetnym uzupełnieniem tradycyjnych firan lub zasłon. Łączą w sobie funkcję dekoracyjną i zasłaniającą. Dają skuteczną ochronę przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów i uciążliwym światłem słonecznym, a przy odpowiednim wyborze tkaniny, mogą chronić również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Rozwiązanie to nadaje się zarówno do tradycyjnych okien jak i dachowych. W przypadku tych drugich uciążliwe promienie słoneczne lub mocne światło księżyca podczas pełni bywa szczególnie uciążliwe, często uniemożliwiając spokojny sen.

Plisy dają wiele możliwości ustawienia tkaniny w oknie. Może być przesuwana, zarówno od dołu, jak i od góry i zatrzymywana w dowolnym miejscu. Daje to pełen komfort regulacji dopływu światła do pomieszczenia.

Odpowiedni poziom zasłonięcia oraz ochrony przed nadmierną ilością promieni słonecznych możemy uzyskać dzięki bogatej ofercie różnorodnych tkanin dostępnych w całej palecie barw. Na uwagę zasługuje tutaj specjalna, srebrna powłoka odbijająca promienie słoneczne. Poniżej prezentujemy wzornik dostępnych tkanin:

Wzorniki

Wzorniki

Wzorniki

Wykonujemy plisy na indywidualne zamówienie pod wymiar klienta. Czas oczekiwania na moskitierę jest bardzo krótki, wynosi średnio 3-7 dni dla standardowych kolorów i do 10 dni dla nietypowych tkanin.
Zamontowanie plis jest bardzo proste. Zajmuje zaledwie parę minut i różni się nieznacznie pomiędzy rodzajami plis.
W sprzedaży posiadamy trzy rodzaje plis:

•  plisy „przy szybie” – montowane bezpośrednio w listwach przyszybowych, które przez producentów okien traktowane są jako element wymienny, dzięki czemu okna nie tracą gwarancji,
•  plisy bezinwazyjne- montowane na uchwytach bezinwazyjnych nie uszkadzających w żaden sposób okna,
•  plisy dachowe- montowane wraz z prowadnicami do ramy okiennej.

W jaki sposób zdjąć wymiary na plisy?

Dla plis „przy szybie” należy zmierzyć wysokość i szerokość szyby łącznie z uszczelką ale bez listwy przyszybowej (pobierz kartę pomiaru z rysunkiem technicznym).
W przypadku plis bezinwazyjnych należy zmierzyć całą wysokość skrzydła okiennego oraz szerokość pomiędzy rowkami listew przyszybowych
Mierząc okno pod plisy dachowe wystarczy podać wymiary z jego tabliczki znamionowej oraz producenta.

Filmy instruktażowe do montażu plis

Przy szybie

Bezinwazyjne

Dachowe

Delta Twoje Wnętrza - Logo

© Delta 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media