Plisy

Nowoczesna i funkcjonalna forma przysłony okna prasująca do każdego wnętrza.

Plisy

Plisy to nowoczesne rozwiązanie pasujące zarówno do biur jak i minimalistycznych mieszkań. Mogą być również świetnym uzupełnieniem tradycyjnych firan lub zasłon. Łączą w sobie funkcję dekoracyjną i zasłaniającą. Dają skuteczną ochronę przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów i uciążliwym światłem słonecznym, a przy odpowiednim wyborze tkaniny, mogą chronić również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Rozwiązanie to nadaje się zarówno do tradycyjnych okien jak i dachowych. W przypadku tych drugich uciążliwe promienie słoneczne lub mocne światło księżyca podczas pełni bywa szczególnie uciążliwe, często uniemożliwiając spokojny sen.

Plisy dają wiele możliwości ustawienia tkaniny w oknie. Może być przesuwana, zarówno od dołu, jak i od góry i zatrzymywana w dowolnym miejscu. Daje to pełen komfort regulacji dopływu światła do pomieszczenia.

Odpowiedni poziom zasłonięcia oraz ochrony przed nadmierną ilością promieni słonecznych możemy uzyskać dzięki bogatej ofercie różnorodnych tkanin dostępnych w całej palecie barw. Na uwagę zasługuje tutaj specjalna, srebrna powłoka odbijająca promienie słoneczne. Poniżej prezentujemy wzornik dostępnych tkanin:

Wykonujemy plisy na indywidualne zamówienie pod wymiar klienta. Czas oczekiwania na moskitierę jest bardzo krótki, wynosi średnio 3-7 dni dla standardowych kolorów i do 10 dni dla nietypowych tkanin.
Zamontowanie plis jest bardzo proste. Zajmuje zaledwie parę minut i różni się nieznacznie pomiędzy rodzajami plis.
W sprzedaży posiadamy trzy rodzaje plis:

•  plisy „przy szybie” – montowane bezpośrednio w listwach przyszybowych, które przez producentów okien traktowane są jako element wymienny, dzięki czemu okna nie tracą gwarancji,
•  plisy bezinwazyjne- montowane na uchwytach bezinwazyjnych nie uszkadzających w żaden sposób okna,
•  plisy dachowe- montowane wraz z prowadnicami do ramy okiennej.

W jaki sposób zdjąć wymiary na plisy?

Dla plis „przy szybie” należy zmierzyć wysokość i szerokość szyby łącznie z uszczelką ale bez listwy przyszybowej (pobierz kartę pomiaru z rysunkiem technicznym).
W przypadku plis bezinwazyjnych należy zmierzyć całą wysokość skrzydła okiennego oraz szerokość pomiędzy rowkami listew przyszybowych
Mierząc okno pod plisy dachowe wystarczy podać wymiary z jego tabliczki znamionowej oraz producenta.

Pobierz kartę pomiarową

Karta pomiarowa plisy przy szybie

Kliknij tutaj

Pobierz kartę pomiarową

Karta pomiarowa plisy bezinwazyjnej

Kliknij tutaj

Pobierz kartę pomiarową

Karta pomiarowa plisy dachowej

Kliknij tutaj

Filmy instruktażowe do montażu plis

Przy szybie

Bezinwazyjne

Dachowe