Plisy pomarańczowe
Plisa zielona

Plisy

Plisy to nowoczesne rozwiązanie pasujące zarówno do biur jak i minimalistycznych mieszkań. Mogą być również świetnym uzupełnieniem tradycyjnych firan lub zasłon. Łączą w sobie funkcję dekoracyjną i zasłaniającą. Dają skuteczną ochronę przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów i uciążliwym światłem słonecznym, a przy odpowiednim wyborze tkaniny, mogą chronić również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Plisy - oferta

Plisy nadają się zarówno do tradycyjnych okien jak i dachowych. Zawsze wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta pod wymiar okna. Czas oczekiwania na plisę jest bardzo krótki, wynosi średnio 3-7 dni dla standardowych kolorów i do 10 dni dla nietypowych tkanin.

Plisy

Do okien klasycznych

Plisy do okien klasycznych to bardzo praktyczne rozwiązanie. Warto pamiętać, że plisy te wykonujemy zawsze na wymiar danego okna. Należy wcześniej zmierzyć okno i zamówić plisę. Poniżej zaprezentowane są instrukcje pomiaru okien pod różne rodzaje montażu plis.

Plisy do okien klasycznych

Plisy

Do okien dachowych

W przypadku okien dachowych uciążliwe promienie słoneczne lub mocne światło księżyca podczas pełni bywa szczególnie uciążliwe, często uniemożliwiając spokojny sen. Dlatego plisy do okien dachowych są produktem bardzo pożądanym. W ich przypadku do zamówienia nie musimy mierzyć okna dachowego, wystarczy jedynie zrobić zdjęcie tabliczce znamionowej. poniżej znajdziesz wskazówki, gdzie można ją znaleźć.
Plisy do okien dachowych

Rodzaje plis ze względu na rodzaj montażu

Ze względu na sposób montażu, w sprzedaży posiadamy trzy rodzaje plis: tzw. „przy szybie”, bezinwazyjne oraz dachowe.

Plisy

„Przy szybie”

Plisy „przy szybie” – montowane bezpośrednio w listwach przyszybowych, które przez producentów okien traktowane są jako element wymienny, dzięki czemu okna nie tracą gwarancji,

Plisy

Bezinwazyjne

Plisy z montażem bezinwazyjnym montowane są na uchwytach bezinwazyjnych nie uszkadzających w żaden sposób okna.

Plisy - montaż bezinwazyjny

Plisy

Dachowe

Plisy do okien dachowych montowane są wraz z prowadnicami do ramy okiennej.

Plisy na okno dachowe

W jaki sposób zdjąć wymiary na plisy?

Plisy

„Przy szybie”

Plisy „przy szybie” – montowane bezpośrednio w listwach przyszybowych, które przez producentów okien traktowane są jako element wymienny, dzięki czemu okna nie tracą gwarancji,

Instrukcja pomiaru plisy "przy szybie"

Plisy

Bezinwazyjne

W przypadku plis bezinwazyjnych należy zmierzyć całą wysokość skrzydła okiennego oraz szerokość pomiędzy rowkami listew przyszybowych.

Instrukcja pomiaru plisy bezinwazyjnej

Plisy

Dachowe

Mierząc okno pod plisy dachowe wystarczy podać wymiary z jego tabliczki znamionowej oraz producenta.

Tabliczka znamionowa okna dachowego

Plisy - regulacja zasłanianej powierzchni

Plisy dają wiele możliwości ustawienia tkaniny w oknie. Może być przesuwana, zarówno od dołu, jak i od góry i zatrzymywana w dowolnym miejscu. Daje to pełen komfort regulacji dopływu światła do pomieszczenia.

Plisy ustawione na dole okna
Plisy ustawione w środku okna
Różne ustawienia plis w oknie

Plisy - bogactwo tkanin

Odpowiedni poziom zasłonięcia oraz ochrony przed nadmierną ilością promieni słonecznych możemy uzyskać dzięki bogatej ofercie różnorodnych tkanin dostępnych w całej palecie barw. Na uwagę zasługuje tutaj specjalna, srebrna powłoka odbijająca promienie słoneczne. Poniżej prezentujemy wzornik dostępnych tkanin:

Wzorniki

Wzorniki

Wzorniki

Montaż plis

Zamontowanie plis jest bardzo proste. Zajmuje zaledwie parę minut i różni się nieznacznie pomiędzy rodzajami plis. Poniżej prezentujemy filmy instruktażowe dla każdego z trzech rodzajów plis.

Przy szybie

Bezinwazyjne

Dachowe

© Delta 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Social Media