You are currently viewing Ekskluzywne kołdry puchowe

Ekskluzywne kołdry puchowe

Ze względu na liczne zalety puchu kołdry wypełnione tym surowcem zapewniają wysoki komfort snu. Sprawiają, że czujemy się wyjątkowo.

Kołdry puchoweto bez wątpienia najlepsze kołdry dla osób lubiących ciepło. Jedyne co należy zrobić to wybrać odpowiednią grubość, dostosowaną do temperatury w naszej sypialni, do materaca i naszych indywidualnych preferencji.

Zalety kołder puchowych

Do najważniejszych cech  kołder puchowych należą:

  • termoizolacyjność,
  • higroskopijność,
  • waga,
  • trwałość.

Kołdry puchowe a ich termoizolacyjność

Puch to surowiec o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Sekret tkwi w jego specjalnej budowie; każde piórko puchowe jest zlepkiem sprężystych promyków pokrytych milionami mikroskopijnych włosków. W ten sposób otrzymujemy wyjątkowo lekką trójwymiarową konstrukcję. Dzięki dużej objętości piórek, puch może zatrzymywać większe ilości powietrza, te z kolei zatrzymują ciepło i izolują od otoczenia.

Kołdry puchowe a ich higroskopijność

Jednym z najważniejszych atutów puchu jest jego higroskopijność. Puch może absorbować bardzo duże ilości wilgoci więc nie pozwoli użytkownikowi kołdry nadmiernie się pocić czy przegrzać. Powodem tego są właśnie mikroskopijne promyczki tworzące każde jego pojedyncze piórko.

Kołdry puchowe a ich waga

Kiedy przykrywamy się kołdrą puchową mamy wrażenie jakbyśmy „przykrywali się chmurką”. Powodem tego jest jej zaskakująco niska waga. Nie ma innych naturalnych materiałów o tak wysokich parametrach jakie ma puch. Naukowcom również nie udało się stworzyć materiału syntetycznego choćby podobnego parametrami do puchu, chociaż badania nad jego sztucznym odpowiednikiem prowadzone są od ponad 80 lat.

Kołdry puchowe a ich trwałość

Puch jako wypełnienie kołder, użytkowany zgodnie z przeznaczeniem jest niesamowicie trwały i bardzo długo zachowuje swoje właściwości izolacyjne w porównaniu z innymi materiałami. Dobrze znosi pranie w wodzie. podobnego parametrami do puchu, chociaż badania nad jego sztucznym odpowiednikiem prowadzone są od ponad 80 lat.

Wybór kołdry puchowej – czym się kierować?

Przy wyborze kołdry puchowej należy wziąć pod uwagę jakość puchu i rodzaj poszycia. Oba te elementy mają wpływ na powyższe cechy kołder puchowych.

Kołdry puchowe a rodzaj puchu

Należy pamiętać, że dostępnych na rynku jest wiele rodzajów puchu i nie każdy z nich będzie posiadał powyższe właściwości. Dlatego przy wyborze odpowiedniej kołdry puchowej należy pamiętać o tym by puch był przede wszystkim nowy, czysty i o sprawdzonym pochodzeniu. Naszym zdaniem najlepszy jest puch z polskich gęsi jako, że jest on jednym z najbardziej cenionych rodzajów na świecie. Można powiedzieć, że kołdra z takim wypełnieniem jest towarem luksusowym.

Kołdry puchowe a poszycia

Dzięki postępom w technologii włókienniczej tworzone są teraz tkaniny pucho-szczelne, które poza zatrzymywaniem puchu wewnątrz kołdry, świetnie oddychają, nie tracąc swoich właściwości po wielu praniach a do tego są delikatne i przyjemne w dotyku.   Można wybierać w najrozmaitszych wariantach, zaczynając od bardzo mocnych batystów bawełnianych, poprzez delikatne tkaniny satynowe, kończąc na nowoczesnych tkaninach MicroTencel o genialnych właściwościach, lub luksusowych żakardowych jedwabiach. Rodzaj poszycia jest nie bez znaczenia jeśli chodzi o wagę i trwałość kołder.

Dodaj komentarz

cztery × 2 =