You are currently viewing Taśmy wave

Taśmy wave

Zdecydowanie polecamy stosowanie taśm typu wave. Jest to najprostsza forma upięcia tkaniny w oknie. Zawsze zachowuje idealny kształt fali, niezależnie od tego, czy zasłona jest zsunięta czy rozsunięta.

System wave

System taśm marszczących typu wave to naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie do wszystkich karniszy posiadających szynę. Jako salon firan z wieloletnim doświadczeniem Delta Twoje Wnętrza poleca go swoim klientom od dłuższego czasu zauważając, że te najładniejsze realizacje były uszyte właśnie z zastosowaniem tego systemu. Świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku klasycznych szyn sufitowych typu PCV czy aluminiowych, wszelkich rodzajach karniszy apartamentowych, szynach z napędem elektrycznym, czy w końcu w tradycyjnych karniszach rurkowych z wyprofilowanymi szynami.

Do jakich karniszy nadaje się system wave?

Świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku klasycznych szyn sufitowych typu PCV czy aluminiowych, wszelkich rodzajach karniszy apartamentowych, szynach z napędem elektrycznym, czy w końcu w tradycyjnych karniszach rurkowych z wyprofilowanymi szynami.

W jakich wnętrzach sprawdzi się system wave?

System wave to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych obszernych przeszkleń, przestronnych salonów, w których całe ściany ubrane są w tkaninę zasłonową, ale również dla skromnych i ciasnych pomieszczeń, gdzie często nie mamy wystarczająco dużo miejsca na dekorację okienną.

Z jakimi tkaninami stosować system wave?

Każdy rodzaj tkaniny będzie pięknie prezentował się na taśmie typu wave. Pozwalają one zachować bardzo prosty i nowoczesny design układając tkaniny w równomierne fałdy. Taśmy tego typu idealnie falują materiał zarówno po rozsunięciu jak i zsunięciu tkanin. Nawet te najtrudniejsze do ułożenia, sztywne tkaniny zasłonowe jesteśmy w stanie ładnie wymodelować stosując to rozwiązanie. Warunkiem jest zastosowanie dużego marszczenia 1:3 (oznacza to, że na 1 m karnisza przypadają 3 m tkaniny) lub nawet 1:3,5 (oznacza to, że na 1 m karnisza przypadają 3,5 m tkaniny). Należ wtedy zaplanować głębokie fałdy, najlepiej stosując sznurek z rozstawem oczek co 8 cm. Miękkie i lejące tkaniny będą się pięknie prezentować nawet przy bardzo małych marszczeniach 1:1,4 (oznacza to, że na 1 m karnisza przypada 1,4 m tkaniny).

Firana marszczenie 1:1,15

Firana marszczenie 1:1,15

Firana marszczenie 1:2

Zasłona marszczenie 1:3

System wave a rodzaj marszczenia

Na systemie typu wave możemy uzyskać każdy rodzaj marszczenia. Zarówno te popularne 1:1,5; 1:2; 1:2,5; 1:3, 1:3,5; jak te nietypowe jak np. 1:1,3, 1:2,7, 1:2,2. Wszystko tutaj jest możliwe wystarczy, że odpowiednio przeliczymy ilość tkaniny, którą dysponujemy w stosunku do długości karnisza, który ma być zagospodarowany.

System wave a rodzaj marszczenia

Na systemie typu wave możemy uzyskać każdy rodzaj marszczenia. Zarówno te popularne 1:1,5; 1:2; 1:2,5; 1:3, 1:3,5; jak te nietypowe jak np. 1:1,3, 1:2,7, 1:2,2. Wszystko tutaj jest możliwe wystarczy, że odpowiednio przeliczymy ilość tkaniny, którą dysponujemy w stosunku do długości karnisza, który ma być zagospodarowany.

Elementy systemu wave

Na system wave składają się trzy elementy:

  • sznurek,
  • zaczep,
  • taśma.

Sznurek

Połączone linką ślizgi z oczkiem rozstawione co 6 lub 8 cm odpowiadające za stałe odległości pomiędzy falami na tkaninie. Dostępne są sznurki z różnymi wariantami ślizgów z oczkiem ze względu na różne rozmiary i rodzaje szyn w karniszach.

Zaczepy (ślimaki)

Zaczepy to specjalne haczyki wsuwane w odpowiednie kieszonki taśmy po jej wszyciu do tkaniny. Po upięciu zaczepów w jednakowych odległościach do całej taśmy, zahaczamy ślimaki do kolejnych oczek w sznurku.

Taśma

Specjalna taśma o szerokości około 8 cm zaopatrzona jest w specjalne kieszonki wzdłuż całej swojej długości. Doszywana do góry tkaniny odpowiada za właściwe zaokrąglenie fal. Do kieszonek mocowane będą w odpowiednich odległościach zaczepy (ślimaki).

Na co warto zwrócić uwagę stosując system wave?

System wave a szyny w zabudowie

Jeśli lubicie harmonię, to z pewnością przy wyborze zasłon zdecydujecie się na systemy aranżacyjne typu wave, które układają zasłonę w idealnie symetryczne, głębokie fale. Jednak często zaprojektowane zabudowy czy wnęki sufitowe są zbyt wąskie, aby zastosować takie rozwiązanie. Dlatego, aby nie rezygnować z planów, należy pamiętać o odpowiedniej szerokości wnęki sufitowej lub zabudowy.

Planując zastosowanie systemu wave na zasłonach i firanach (przy najpopularniejszym marszczeniu 1:2), zalecamy odsunąć się od ściany około 6 cm z pierwszą szyną, następnie pozostawić około 12 cm przerwy pomiędzy szynami. Gdyby szyny miały znaleźć się w zabudowie, należy również pozostawić około 6 cm do samej maskownicy. Cała wnęka na dwie szyny powinna mieć ok. 24 do 26 cm. Jeżeli myślimy o oświetleniu wnęki paskiem ledowym, to również należy uwzględnić jego szerokość odpowiednio poszerzając przestrzeń pomiędzy ścianą a przysłoną.

Co warto zapamiętać o systemie wave?

Zdecydowanie polecamy stosowanie taśm typu wave. Jest to najprostsza forma upięcia tkaniny w oknie. Zawsze zachowuje idealny kształt fali, niezależnie od tego, czy zasłona jest zsunięta czy rozsunięta. Nadaje się do różnych karniszy. Dodatkowo rozwiązanie to pozwala na stosowanie dowolnego marszczenia, tzn. tkaniny po ich rozsunięciu mogą być delikatnie pofalowane lub mocno umarszczone w zależności od naszych preferencji.

Dodaj komentarz

18 − 10 =